Syn "Czterdziestolatka" odniósł sukces, ale nie jako aktor. Oto jak wygląda dziś

34

Piotr Kąkolewski miał zaledwie 11 lat, kiedy wcielił się w postać Mareczka w kultowym serialu „Czterdziestolatek”. Dzięki tej roli młody, rezolutny rudzielec zyskał popularność w całej Polsce i zdobył serca tysięcy fanów. Dziś trudno jest rozpoznać w nim tamtego chłopca.

Syn "Czterdziestolatka" odniósł sukces, ale nie jako aktor. Oto jak wygląda dziś
Widzowie "Czterdziestolatka" uwielbiali rezolutnego Mareczka. Co dzisiaj porabia odtwórca roli chłopca? (kadr z serialu)

Piotr Kąkolewski odgrywał rolę Mareczka, syna głównego bohatera serialu „Czterdziestolatek” Stefana Karwowskiego, którego wcielał się Andrzej Kopiczyński. Z kolei jego serialową matkę grała Anna Seniuk. Serial zadebiutował 16 maja 1975 roku i w tym roku obchodził swoje 49-lecie.

W wywiadzie udzielonym „Życiu Warszawy” Kąkolewski przyznał, że przez długi czas nie rozumiał fascynacji, jaką wzbudzał „Czterdziestolatek”. Dopiero po trzydziestu latach zdecydował się ponownie obejrzeć serial i wtedy zrozumiał, co takiego przyciągało Polaków do tej produkcji.

Odkryłem „Czterdziestolatka” bardzo późno. Miałem już czterdzieści lat, kiedy (...) zacząłem wreszcie oglądać serial. Świetnie się bawiłem i wreszcie zrozumiałem, o co w tym wszystkim chodziło – wyznał Piotr Kąkolewski w wywiadzie dla „Życia Warszawy”.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kulisy "Heweliusza" Netfliksa. Sceny kaskaderskie

Debiut Kąkolewskiego na ekranie nie miał miejsca w „Czterdziestolatku”, gdyż wcześniej pojawił się w produkcji „Przygody psa Cywila”. Mimo potencjału na wspaniałą karierę aktorską Kąkolewski, jeszcze przed ukończeniem szkoły średnie, zdecydował się pójść inną drogą.

Popularność postaci Mareczka była ogromna, co sprawiło, że Kąkolewski otrzymywał dziennie dziesiątki listów od fanów. Po zakończeniu przygody z „Czterdziestolatkiem” Kąkolewski nie ograniczał się jedynie do filmów. Występował też na scenach teatralnych. Jego dorobek obejmuje również znane i kontrowersyjne dzieła, takie jak „Zazdrość i medycyna” w reżyserii Janusza Majewskiego oraz spektakl „Daleko od Sodomy” Jana Bratkowskiego.

Jednakże, po dostaniu się do liceum, Kąkolewski zmienił swoje spektrum zainteresowań. Zafascynowało go projektowanie i architektura.

Tak naprawdę aktorstwo przestało mi się podobać. Może nie samo granie, ale walka o role – wyznał Piotr Kąkolewski w programie „Uwaga. Kulisy sławy”.

Obecnie Piotr Kąkolewski z dumą może pochwalić się ukończeniem Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej. Mężczyzna odniósł sukces zawodowy. Od ponad dwóch dekad jest współwłaścicielem cenionej warszawskiej pracowni architektonicznej.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić