Informacja o śmierci Janusza Rewińskiego gruchnęła w polskich mediach 4 czerwca 2024 roku, trzy dni po jego śmierci. Artysta został pochowany na małym cmentarzu parafialnym, a w ostatniej drodze towarzyszyli mu m.in. Tadeusz Drozda czy Zenon Laskowik, z którym występował w kabarecie Tey. Nie zabrakło także licznego grona fanów, którzy pamiętali aktora z takich ról, jak "Siara" z "Kilera" czy Edward Nowak z "Tygrysów Europy".
Początkowo grób Janusza Rewińskiego był skromny, nie miał przygotowanego pomnika. To już przeszłość, ponieważ na cmentarzu w warszawskiej Radości pojawił się nowy, piękny pomnik w jasnych barwach z czarnymi napisami. Widnieje na nim wizerunek artysty, a na szczególną uwagę zasługuje duży krzyż, znajdujący się w górnej części nagrobku.
Tak wygląda nowy grób Janusza Rewińskiego
Pod zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz datami narodzin i śmierci Janusza Rewińskiego, zamieszczono napis "Aktor, satyryk i poseł na Sejm". Zdjęcia grobu aktora pojawiły się na profilu "Zasłużyli na pamięć" w serwisie Instagram. Streszczono również karierę filmową zasłużonego artysty.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na wielkim ekranie zadebiutował w 1983 r. w "Snach i marzeniach" w roli szefa redakcji telewizyjnej. Zagrał także m.in. bosmana Banka w "Podróżach Pana Kleksa", wiceministra Jerzego w "Uprowadzeniu Agaty", Stefana "Siarę" Siarzewskiego w "Kilerze" i "Kiler-ów 2-óch" oraz dyrektora banku w "Rysiu" - czytamy.
Umieszczono również informację, w jaki sposób dotrzeć do nagrobku Janusza Rewińskiego.
Lokalizacja grobu: Warszawa, cmentarz w Radości, grób znajduje się po prawej stronie od wejścia w końcowej części cmentarza - czytamy.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.