Jakub Strzelecki grał w serialach. Zrezygnował, żeby zostać księdzem

3

Jakub Strzelecki ostatni raz pojawił się na ekranie w serialu "M jak miłość", a następnie wycofał się z życia publicznego. Podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu, gdzie przyjął nowe imię. Aktualnie pełni funkcję kapłana w dwóch wspólnotach parafialnych. Jak doszło do tak diametralnej zmiany zawodu?

Jakub Strzelecki grał w serialach. Zrezygnował, żeby zostać księdzem
Jakub Strzelecki z partnerką z "Samego życia" Katarzyną Pierścionek (AKPA)

Jakub Strzelecki, który przez jakiś czas działał jako aktor, może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami jak Marta Żmuda-Trzebiatowska w serialu "Dwie strony medalu", Katarzyna Pierścionek w "Samym życiu", a także Julia Pietrucha w "Mieście z morza". Wystąpił również w serialach "Teraz albo nigdy" i "Czas honoru". Pasja do aktorstwa towarzyszyła mu od najmłodszych lat, co skłoniło go do podjęcia studiów w łódzkiej szkole filmowej, mimo obaw, czy jest to droga, którą chce podążać.

Przez pierwsze dwa lata nauki miałem jeszcze wątpliwości, czy aktorstwo jest na pewno moim powołaniem. Potem dostałem rolę w serialu "Dwie strony medalu" i wszystko zaczęło się układać - mówił w rozmowie z "Faktem".

Więcej na ten temat w materiale wideo

Zobacz także: Seriale w 2024. Szykują się genialne premiery!

"Jak to, znany aktor rezygnuje ze sławy, pieniędzy, wygodnego życia i wybiera klasztor?"

Ukończenie studiów aktorskich w 2008 roku i kolejne trzy lata spędzone na planach serialowych, z finalnym akcentem w "M jak miłość", nie uchroniły Strzeleckiego przed zawodowym wypaleniem.

Pewnego dnia po prostu poczułem, że muszę coś zmienić w swoim życiu, bo praca przed kamerą przestała dawać mi radość - zwierzył się w rozmowie z "Echem Dnia".

W 2014 roku zdecydował się na wstąpienie do wspólnoty zakonnej Ojców Bernardynów.

Jak mówi, od pewnego czasu czuł niepokój wewnątrz, że może dać z siebie więcej. Zainspirowała go postać św. Franciszka. Na razie jest z nami, bo chce się przyjrzeć. Zresztą, tak jak inni postulanci, w każdej chwili może odejść i szukać swojego miejsca na ziemi. Tak, na początku był dreszczyk emocji. Bo, jak to, znany aktor rezygnuje ze sławy, pieniędzy, wygodnego życia i wybiera klasztor, jak to? Ale to było tylko chwilę - tłumaczył w "Dzienniku Łódzkim" ojciec Faustyn Kuśnierz, mentor Strzeleckiego.

Aktor, który został księdzem

W murach klasztoru Jakub Strzelecki, teraz znany jako Tobiasz, znalazł spokój ducha. Po okresie postulatu i nowicjatu, w 2020 roku złożył śluby wieczyste. Dwa lata później, już jako absolwent seminarium duchownego, otrzymał święcenia kapłańskie, obecnie posługując w parafiach na terenie Podkarpacia.

Zainteresowanie ojca Tobiasza Jakuba Strzeleckiego aktorstwem nie wygasło całkowicie. Przez pewien czas odgrywał rolę Jezusa w misteriach pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić