oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Odkopali sarkofag w Egipcie. Świat się śmieje, widząc, co było w środku

8

W sarkofagu egipskiej mumii sprzed 3500 lat odkryto wizerunek, który wielu osobom od razu skojarzył się z jedną z bohaterek kultowych "Simpsonów". Na sarkofagu uwieczniono kobietę w długiej, zielonej szacie z niebieskimi włosami.

Odkopali sarkofag w Egipcie. Świat się śmieje, widząc, co było w środku
Internauci nie mają wątpliwości, do kogo podobna jest postać na sarkofagu. (Twitter)

W sarkofagu egipskiej mumii sprzed 3500 lat odkryto wizerunek, który wielu osobom od razu skojarzył się z bohaterką kultowej kreskówki. Na wewnętrznej stronie odkrytego sarkofagu widniał rysunek przedstawiający żółtą kobietę w długiej, zielonej szacie z niebieskimi włosami ułożonymi w prostokąt. Zdjęcie starożytnej trumny zostało niedawno udostępnione w mediach społecznościowych, gdzie wielu internautów jednogłośnie stwierdziło, że na sarkofagu widać... Marge Simpson.

Obraz odkryto na trumnie, w której spoczęły zmumifikowane szczątki Tadi Ist, córki arcykapłana El-Aszmunein – miasta położonego na zachodnim brzegu Nillu. Archeolodzy odkopali trumnę na początku 2023 roku i znaleźli po wewnętrznej stronie wieka podobiznę kobiety, otoczony przez tuzin wysokich kapłanek symbolizujących 12 godzin dnia. Co oczywiste, centralna postać wywołała największe zainteresowanie.

Jak wskazuje "Daily Mail", Mumię znaleziono w doskonałym stanie, ubraną w maskę i sukienkę z koralików. Obok niej znaleziono także inną mumię, umieszczoną w drewnianej trumnie. W sarkofagu znaleziono kilka artefaktów, w tym m.in. dzbany kanopskie, a także ceramiczne i drewniane figurki nagrobne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obrzeża Aten w ogniu. Władze ewakuowały mieszkańców

Obraz wywołał spore poruszenie wśród internautów

Przez lata ludzie twierdzili, że serial "Simpsonowie" w zaskakujący trafny sposób przewidywał przyszłe wydarzenia. Jako przykład podawali odcinek z 1992 roku, który zapowiedział zwycięstwo Waszyngtonu nad Buffalo Bills na Super Bowl. Innym przykładem był epizod z 2000 roku, w którym Donald Trump został prezydentem.

Jedna z komentujących osób z przekąsem stwierdziła, że rysunek odkryty na egipskim sarkofagu jest pierwszym przypadkiem, kiedy to Egipcjanie pierwsi przewidzieli Simpsonów. Inni żartowali, że malunek na sarkofagu to dowód na to, że "kreskówki nie są wymyślane z powietrza, ale bazują na prawdziwych rzeczach".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić