Przez większość swojej kariery Leon Niemczyk uchodził za amanta i mistrza w kontaktach z kobietami. Aktor nie związał się na stałe z jedną kobietą, a pogłoski o jego licznych romansach nieustannie krążyły w środowisku.
Na filmowej i serialowej scenie pojawiał się od 1953 roku. W ciągu 50 lat zagrał w ponad 400 produkcjach, w tym w "Krzyżakach", "Wielkim Szu", czy "Nożu w wodzie". Jego ostatnią rolą była postać Japycza w "Ranczu".
Leon Niemczyk zmarł 29 listopada 2006 roku w Łodzi w wieku 83 lat. Zmarł na raka płuc. Prochy Niemczyka spoczęły na łódzkim cmentarzu przy ul. Ogrodowej. Zyskał wiele wyróżnień, m.in. był odznaczany Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim, czy Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W Łodzi na ul. Piotrkowskiej jest jego gwiazda, a skwer przy szkole filmowej nazwano jego imieniem.
Pełna treść artykułu dostępna jest poniżej wideo
Życie miłosne i testament Leona Niemczyka
Swoje życie miłosne chętnie upubliczniał, opowiadając o związkach z rzekomymi żonami różnych narodowości. Twierdził, że ślub brał aż sześć razy, choć jak wyznaje jego córka Monika, tylko dwukrotnie stawał przed ołtarzem.
Testament Niemczyka wskazał, że jego majątek przypadnie Iwonie Ławickiej, która była przy nim do końca jego dni. Po jego odejściu, przedmioty, które stanowiły część jego spuścizny, zatrzymała przez 17 lat, aby następnie przekazać je na aukcje. W testamencie nie uwzględnił jedynej córki.
Kilka z tych przedmiotów miało wartość sentymentalną, jak pocztówka od Romana Polańskiego, która sprzedała się za kilka tysięcy złotych. Z kolei złote spinki z brylantami osiągnęły cenę dwunastu tysięcy. W zasadzie większość tych rzeczy została sprzedana — wspomniała w "Dzień dobry TVN".
Spadkobierczyni nie zatrzymała zarobionych pieniędzy. Dochody ze sprzedaży dóbr po zmarłym aktorze przekazała na rzecz fundacji "Duch Leona", która pomaga bezdomnym zwierzętom.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.