Ślub Magdy Mołek z Maciejem Taborowskim odbył się w 2011 roku. Para była ze sobą przez 13 lat i doczekała się dwójki dzieci - 13-letniego Henryka oraz 6-letniego Stefana.
Dla wielu rozstanie było dużym zaskoczeniem, ponieważ dziennikarka z mężem uchodzili za zgodną parę. Gwiazda zapewniła, że nie zamierza komentować rozstania. Jednak zdaniem niektórych zrobiła to 23 lipca, zamieszczając relację z wymownym cytatem.
Zostań z tymi, którzy chcą więcej dla cienie, a nie więcej od ciebie - napisała Magda Mołek, powołując się na słowa guru duchownego, Gauranga Dasa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W mediach o swoim rozwodzie dziennikarka mówiła już wcześniej, w wywiadzie dla "Zwierciadła", podczas którego wyznała, że długo zastanawiała się nad zakończeniem 13-letniego małżeństwa.
Stanęłam po swojej stronie, do tej decyzji długo dojrzewałam. To był akt odwagi (...). Uważam, że dojrzali dorośli, jak podkreśla psycholożka Asia Flis, potrzebują partnerstwa, a nie projektu do zrealizowania. (...) "Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować (...)". Sama podjęłam właściwą dla siebie decyzję i wzięłam za nią odpowiedzialność - wyznała Magda Mołek.
Magda Mołek rozwiodła się po 13 latach. To było dla niej najtrudniejsze
Dziennikarka prowadzi na YouTube cykl wywiadów pod tytułem "W swoim stylu". Po rozwodzie miała kilka miesięcy przerwy w publikowaniu. Pierwszym po przerwie wywiadem była rozmowa z prawniczką specjalizującą się w rozwodach, Karoliną Szulc-Nagłowską.
Dziennikarka podczas wywiadu podzieliła się swoimi odczuciami odnośnie rozwodu. Jak mówiła, dla niej najtrudniejszym elementem była kwestia podziału praw rodzicielskich.
Spędzało mi to sen z powiek przez wiele miesięcy. Czy jako matki i ojcowie, możemy czuć się bezpiecznie z tym, co orzeknie sąd? Czy polskie sądy są wyczulone na dobro małoletnich dzieci? - mówiła.
Na swoje rozterki nie dostała jednoznacznej odpowiedzi. Magda Mołek dodała też, że w jej przypadku potwierdziła się zasada, że "w sądzie rację ma ten, kto umie ją udowodnić, a nie ten, kto ją ma".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.