Czesław Nowicki pracę dla TVP rozpoczął w 1957 roku. Rok później trafił na antenę — prezentował pogodę w "Dzienniku Telewizyjnym". Został zapamiętany przez nietypowy (jak na tamte czasy) sposób opowiadania o zdarzeniach meteorologicznych.
W tym pomagała mu legenda stacji, Elżbieta Sommer. Starsi widzowie oglądali go również w "Kąciku osobliwości", gdzie z pasją mówił o ciekawostkach przyrodniczych — np. warzywach o oryginalnych kształtach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czesław Nowicki w 1972 roku przestał być pracownikiem państwowego nadawcy. Posadę stracił w atmosferze skandalu. W mediach pisano, że wykazał się niestarannością dziennikarską, przygotowując reportaż o lotnikach wojskowych dla "Panoramy".
Wówczas zatrudnienie w charakterze pogodynka zaproponowała mu "Gazeta Wyborcza". Do TVP wrócił dopiero kilka lat później, prowadząc prognozę pogody po "Wiadomościach".
Był dziennikarzem "Trybuny Ludu". O swoich aktorskich umiejętnościach dał znać w serialach "Wojna domowa" i "Dom", ponadto zagrał w filmach "Kłopotliwy gość" i "Nie lubię poniedziałku".
Czesław Nowicki został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Spoczął w rodzinnym gronie obok rodziców. Zdjęcie nagrobka pochodzi z 2022 roku. Widać, że jest zaniedbany, złożono przy nim tylko kilka małych zniczy.
Które gwiazdy urodziły się 29 lutego?
W roku przestępnym urodziło się kilka polskich gwiazd. Urodziny co cztery lata świętuje m.in. modelka, Miss Polonia 2007, finalistka Miss Universe i TOP 15 w bikini na Miss Earth, Barbara Tatara z Łodzi.
Tego samego dnia i roku (1984) przyszła na świat także aktorka znana z filmów "Nad życie" i "Botoks", Olga Bołądź. Jubilatami są aktor Marek Richter, piłkarka ręczna Agata Wypych i reżyser telewizyjny, Krzysztof Łukaszewicz.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.