Król Karol III odszedł od wieloletniej tradycji (nie trzymali się jej jedynie Sussexowie) i rozpoczął współpracę ze światową platformą streamingową, a nie z BBC. Nowi producenci już zaczęli kręcić dokument — zdjęcia rozpoczęły się w Dumfries House w Szkocji.
Tematyka dotyczy wieloletniej działalności ekologicznej monarchy w kraju i za granicą. Decyzję o powstaniu obrazu można traktować jako gest uhonorowania arystokraty, który już w młodości walczył o to, by ludzie byli bliżej natury.
W filmie będą pokazane jego liczne wystąpienia, w których o tym wspomina, nie zabraknie także miejsca na sukcesy charytatywne oraz ekologiczne kwestie, które król poruszył w swojej książce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Władca Zjednoczonego Królestwa jest autorem dzieła pt. "Harmonia: Nowa droga patrzenia na nasz świat", w której przedstawił autorskie idee, jak warto żyć w zgodzie z naturą. Apelował o to również na szczycie klimatycznym COP28 w Dubaju w 2023 roku.
BBC powołuje się na wieści z Pałacu Buckingham, z których wynika, że Karol III już nie może doczekać się tego, jak będzie wyglądać efekt końcowy produkcji. Premierę zaplanowano na koniec tego roku lub początek 2026 r.
Król Karol III udowodnił, jak ważna jest dla niego ekologia
Król traktuje ekologię poważnie, czego dowodem są nie tylko jego słowa, ale także czyny. Oprócz wydania książki, od wielu lat preferuje jedzenie warzyw pochodzących z naturalnych upraw.
Ponadto dba o to, by wokół zamków należących do rodu Windsorów nie brakowało dobrze zachowanych terenów zielonych. O tym, że jest propagatorem ogrodnictwa ekologicznego, najlepiej świadczy nieruchomość w Highgrove.
W tym miejscu monarcha zainicjował powstanie wielkiego ogrodu, który wśród gości robi spore wrażenie. Jakiś czas pracowała tam Polka, Katarzyna Bellingham. Nie ukrywała, że imponowała jej pasja właściciela, który przekonał do niej również synów.
Jego ogród jest całkowicie ekologiczny. To, że królowa była tak długo na tronie, pozwoliło Karolowi rozwinąć się tak, jak chciał. [...] William i Harry przyjeżdżali ze szkoły na weekendy i pracowali z nami w ogrodzie. Łapali za taczkę albo grabie, przycinali krzewy i kosili trawniki. Nie było to dla nich ujmą, bo w Anglii dbanie o przyrodę jest oznaką wyższej kultury — wspominała na łamach "Wysokich Obcasów".
Jak sądzicie, film Amazona o królu Karolu III będzie hitem?
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.