Przez niemal dekadę Seweryn Krajewski i jego syn Sebastian unikali wzajemnych kontaktów z powodu wielu nieporozumień, które ich dzieliły. Przełom w ich relacji nastąpił kiedy Sebastian, idąc śladami ojca, podjął się zadania stworzenia muzyki do trzeciej odsłony serii filmów "Kogel-mogel".
Blisko cztery dekady temu muzykę do pierwszej części tego kultowego filmu komponował właśnie Seweryn. Sebastian chciał uzyskać opinię ojca i zdecydował się odwiedzić go w USA.
Spędzili wspólnie kilka dni, odbudowując więź i rozmawiając długo o muzyce. Seweryn jest pod wrażeniem twórczości Sebastiana - mówi osoba związana z kompozytorem w rozmowie z magazynem "Na żywo".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Podczas spotkania wreszcie mieli okazję skonfrontować się z wydarzeniami z przeszłości, które wpłynęły na ich relację, a które sięgają tragicznego wypadku z 1990 roku. Wówczas zginął młodszy syn Seweryna, Maksymilian.
Do tragedii doszło, gdy prowadzone przez żonę Krajewskiego auto zderzyło się z ciężarówką. Wracali wówczas ze szkoły muzycznej. Maksymilian zginął na miejscu i został pochowany na cmentarzu parafialnym w podwarszawskim Józefowie.
Sebastian miał wówczas zaledwie 15 lat i musiał stawić czoła tej tragedii, jednocześnie wspierając matkę.
Po rozpoczęciu studiów muzycznych w Londynie, dystans między ojcem a synem rósł jeszcze bardziej, szczególnie gdy Sebastian ożenił się z Gabrielą - nauczycielką, co nie spotkało się z aprobatą rodziców.
W 2012 roku Seweryn próbował pogodzić się z rodziną, oferując bliskim dom. Tymczasem jego związek się rozpadł, z kolei Sebastian rozwiódł się z Gabrielą. Jednocześnie Seweryn zaangażował się w relację z Heleną Giersz, co wywołało kolejną falę napięć z Sebastianem.
Sebastian musiał również pogodzić się z faktem posiadania przez ojca nieślubnej córki Julitty, co dodatkowo komplikowało relacje. Jednakże z biegiem czasu, zarówno Seweryn, jak i Sebastian, zdołali pokonać te przeszkody.
Kim jest Sebastian Krajewski?
Syn Seweryna Krajewskiego studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom w 1999) i w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Jego utwory wykonywano m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Bach... ale nie tylko", czy też na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Londynie.
Podobnie jak ojcie,c ma za sobą także komponowanie muzyki filmowej. Oprócz "Kogel-mogel 3", stworzył także melodie do "M jak miłość", "Na dobre i na złe" oraz "Zróbmy sobie wnuka".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.