Karol Strasburger zdradził, jaką ma emeryturę. "Tak jakby jej nie było"

12

Karol Strasburger już wkrótce skończy 77 lat. W związku z tym już od 12 lat przysługuje mu państwowa emerytura. Teraz aktor zabrał głos w sprawie świadczenia, które przyznał mu Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Karol Strasburger zdradził, jaką ma emeryturę. "Tak jakby jej nie było"
Karol Strasburger zdradził, jaką ma emeryturę. "Tak jakby jej nie było" (Materiały prasowe)

Temat emerytury Karola Strasburgera na tapet wziął serwis Plotek. W odpowiedzi wyznał on, że przez wiele lat dobrowolnie odprowadzał wyższe składki. Mimo to nie może sobie pozwolić na porzucenie pracy i życie jedynie z emerytury, o której ma jasne zdanie.

Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem, i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w żaden sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatam - podkreślił Karol Strasburger w rozmowie z Plotkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Polacy się zorientowali". Szydło uderza w Tuska

Jednocześnie zdradził, że korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej. Tym razem nie ujawnił, ile wynosi jego emerytura, jednak jakiś czas temu w mediach pojawiały się doniesienia o stawce w okolicach 1-2 tys. zł.

Karol Strasburger o emeryturze

Prowadzący program "Familiada" o swojej emeryturze wypowiadał się już wcześniej w rozmowie z "Faktem". - Wysokość emerytury nie daje możliwości funkcjonowania osobie, która chce żyć normalnie i funkcjonować jak do tej pory, więc to świadczenie nie zapewnia takiego standardu życiowego - mówił wtedy.

Zdradził jednocześnie, co jest jego eliksirem młodości. Dość nieoczekiwanie wskazał na... pracę.

Po drugie emerytura jest często w głowie elementem ustawiającym nas jako osoby, które są w schyłkowym okresie życia. U niektórych to słowo powoduje odcięcie od aktywności życiowej psychicznie i usuwa ludzi na margines życia. A nie mam nic gorszego, jak człowiek, który sam się usunie na margines i ciągle mówi, bo jestem za stary, nie nadaję się do tego czy tamtego. Ja tego zwyczajnie nie rozumiem - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić