Serial "Karino" opowiadał o przygodach Grażyny Barskiej, młodej lekarki weterynarii, która pracowała w stadninie i zajmowała się końmi. Jednym z nich był tytułowy ogier zwany Karino.
Reżyser Jan Batory do głównej roli zaprosił niemiecką aktorkę Claudię Rieschel. Zrobił tak, ponieważ chciał zwiększyć popularność serialu, który dzięki międzynarodowej obsadzie mógł być emitowany nie tylko w Polsce, ale także w ówczesnej NRD.
Produkcja wymagała zatem polskiego dubbingu. Głównej postaci głosu użyczyła mama Jacka Łągwy z Ich Troje, Janina Borońska. Z kolei tata artysty, Andrzej, podkładał głos innemu bohaterowi — Janczarowi, w którego wcielał się władający językiem niemieckim Janusz Gajos.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W serialu "Karino" oprócz nich zagrali także Karol Strasburger (trener Andrzej Stolarek), Władysław Hańcza (prezes klubu jeździeckiego) oraz Leon Niemczyk (Jabłecki, trener na Służewcu).
Janina Borońska jest dyplomowaną aktorką (ukończyła łódzką "Filmówkę"), a widzowie mogą kojarzyć ją także z innych znanych produkcji. Najczęściej była obsadzana w rolach drugoplanowych, m.in. w "Stawce większej niż życie", "Doktor Ewie", "Księżycu" i "Znachorze".
Mama Jacka Łągwy z Ich Troje wierzyła, że jej syn będzie sławny
Rodzice Jacka Łągwy razem pracowali na deskach łódzkich teatrów, a kompozytor i współzałożyciel Ich Troje jest ich jedynym potomkiem. Przyjaciel Michała Wiśniewskiego początkowo chciał iść w ich ślady, jednak ostatecznie spełnia się w muzyce.
Janina Borońska od zawsze czuła, że jej syn będzie bardziej popularny od niej. Taki los dla swojej pociechy jeszcze przed zajściem w ciążę usłyszała od wróżki.
Powiedziała, że będę miała tylko jedno dziecko, syna. Zaznaczyła, że będzie bardzo, bardzo sławny. Pytałam syna, kiedy nadejdzie sława. I nadeszła... Okazało się, że w tej wróżbie było coś na rzeczy — wspominała w 2011 roku na łamach "Dziennika Łódzkiego".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.